Foto Galerija 

Naujienos

Apie Trakų Vokę

Susisiekimas

Norintiems įsikurti

Foto galerija

Straipsniai


Seniūnija

Vidurinė mokykla

Vaikų darželis

Kultūros centras

Bendruomenės namai


Kompanijos

Klubai


Informacija

Skelbimai

Kontaktai

2008-03-11

„Tu paklausyk, kaip skamba vėjai“ šventė Trakų Vokėje
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienaiKovo 11-ąją – Lietuvoje švenčiama Nepriklausomybės atkūrimo diena. 1990 m. Lietuva pasuko LAISVėS keliu, atsiliepdama protėvių šauksmui, savo teisei ir žmogiškam siekimui laisvai tvarkytis savo žemėje, išsaugoti savo kalbą, kultūrą bei papročius. 2008 m. kovo 8 d. 15 val. Trakų Vokės kultūros centre vyko koncertas „Tu paklausyk, kaip skamba vėjai“. Po trumpų įžanginių žodžių visa Trakų Vokės bendruomenė sugiedojo Lietuvos Respublikos himną.

Šventės metu fotomenininkas Liudas Verbliugevičius pasakojo apie Lietuvos herbą – Vytį. Apie tai, kad Lietuvoje yra 40 kaimų, kurių pavadinimas – Vyčio kaimas, apie XIII a. vykusį mūšį, kuriame lietuviai – Vyčiai nugalėjo Lietuvą puolusius priešus. Todėl herbe Vytis yra lietuvių tautos laisvės, drąsos ir vienybės simbolis.

Lazdynų bendruomenės atstovas Aleksandras Ragauskas pasveikino visą Trakų Vokės bendruomenę su artėjančia Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena ir džiaugėsi, kad Trakų Vokės moksleiviai dalyvavo pirmajame Vilniaus miesto publicistinių rašinių pilietine – patriotine tematika konkurse „Vilnius 2007“. Tą progą buvo išleista knyga „Jaunieji Vilniaus balsai“, kurią su pagarbą įteikė Trakų Vokės bendruomenės kultūros centro direktorei Loretai Marcinkevičienei.

„Tu blindžių žydėjimas pavasarinis, Lietuva,
 Tu mylimojo ranka, mane pirmąkart palietusi,
 Tu medžių ošimas, bičių dūzgimas prieš lietų
 Po ilgos alinančios sausros paširdžiuose... – šiais Onės Baliukonytės žodžiais konservatorių partijos atstovė Stasė čeponienė pradėjo savo pasisakymą. Palinkėjo visiems „ nesuklupti, išlikti ištikimiems Tėvynei – Lietuvai.“

Koncertą pradėjo kanklininkė Aistė Bružaitė. Po to skambėjo poezijos ir romansų klubo „Elena“ lietuvių autorių eilės bei populiariosios XX a. pr. estradinės dainos. Klubo vadovė ir režisierė Elena Skirelienė ir muzikos vadovė Simona Vitkauskienė. Trakų Vokės gyventojams papasakojo, kaip jie susikūrė: „2006 m. sausio 29 d. įkūriau klubą „Elena“. į jį susirinko visi vyresnio amžiaus žmonės, kurie anksčiau mokytojavo. Koncertuojame ligoninėse, senelių namuose, Siemens arenoje, koncertavome Lukiškių kalėjime. Mes dirbame iš meilės muzikai, dainai, žmonėms“. Trakų Vokės pradinių klasių moksleiviai parengė paroda „Tau – Lietuva“. Joje buvo eksponuojami jų piešti piešiniai ir keramikos darbai.( Mokytojos: Vida Juškaitė, Rasa Kasperavičiūtė, Nijolė Mitkevičienė, Aistė Zinevičiūtė, Rita Bakšienė).

Po koncerto visi susirinkusieji dar ilgai vakarojo prie arbatos puodelio.